Pedikür Spa

28/03/2023

Pedikür Spa

Kişisel bakımda son derece önem taşıyan işlemlerden biri de pedikür işlemidir. Pedikür spa, özel koltuklarda yapılan işlemlerden biridir. Klasik işlemlerden farklı olarak daha derinden uygulamalar yapılır. Kan dolaşımının artmasını da sağlayan bu işlem gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Spa pedikürde kullanılan tüm ekipman ve malzemeler kişilere özeldir. Ayakların ölü deriden arınmasını ve yenilenmesini sağlayan bu işlemde kişiye özel aşamalar uygulanır.

Ayakların nem derecesinin artmasını sağlayan spa pedikür işlemi, cilt sağlığına oldukça iyi gelir. Son dönemlerde daha sık yapılmaya başlanan bu işlemler esnasında kullanılan koltuklar özel olarak tasarlanır. Spa merkezlerinin olmazsa olmaz işlemlerinden biridir. Ayakların yenilenmesi için bitkisel terapi ürünleri kullanılır. Cilt kalitesinin artmasına yardımcı olan pedikür uygulaması istenen herkes tarafından yaptırılabilir. Ayak bölgesinde meydana gelen mantar gibi cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde de uygulanabilen bir işlemdir.

Pedikür Spa Koltuğu Nedir?

Spa merkezlerinde ve güzellik salonlarında sıklıkla karşılaştığımız ekipmanlar vardır. Pedikür spakoltuğu da bu ekipmanlar arasında en gerekli olanlardan biridir. Ayaklara masaj ve bakım yapılırken işlemlerin konforlu bir şekilde ilerlemesini sağlar. İstenilen yüksekliğe getirilebilen bu koltuklar uzman terapistlerin rahat çalışabilmesinde yardımcı olur. Özel olarak tasarlanan bu koltuklar işlem esnasında bireyin sırt ve diz kaslarının rahatlamasını sağlar. Yalnızca pedikürde değil, manikür işleminde de bu koltuklar kullanılabilir.

Farklı renk seçenekleri mevcut olan spa koltuğu ortama modern bir hava katar. Pedikür işleminin keyifli bir hale dönüşmesini sağlar. Rahatlığı ile ön plana çıkan bu pedikür koltuğu, genişlik ve yükseklik bakımından her bireye uyum sağlar. Şık tasarımları ile pedikür bölümünün göz alıcı olmasını sağlar. Koltuğun havlu ve bakım yağları koyma alanları mevcuttur. Kullanımı hem kişiye hem de terapiste kolaylık sunar.

Pedikür Spa Nasıl Yapılır?

Spa salonlarında yapılan pedikür uygulaması, özel alanlarda yapılır. Bu alanda pedikür için gerekli olan koltuklar ve ekipmanlar yer alır. Kişi spa pedikür koltuğuna alınarak bakım için hazırlanır. Koltuğun üzerinde yer alan mini havuz kısmında ilk olarak ayaklar dezenfekte edilir. Masaj uygulanarak ayakların yumuşaması sağlanır. Kişiye özel kullanılan ekipman ve malzemeler ile tırnak etlerinin temizlenme işlemi yapılır. Ölü deri temizlenir ve peeling işlemleri uygulanır.

Tüm işlemler özel pedikür koltuğu üzerinde yapılır. Kişinin ayak yorgunluğu, batık ve nasırlar temizlenerek rahatlaması sağlanır. İşlem sonunda nemli ve yenilenmiş ayaklar meydana gelir. Özellikle diyabet hastalarının sıklıkla işlem yaptırması gerekir. Klasik işlemden farklı olarak daha uzun süre rahatlık sunar. Bitkisel yağlar sayesinde kas ağrılarında da azalmalar meydana gelir.

Pedikür Spa Koltuğu Fiyatları

Spa pedikür işlemi uygulanması için gerekli olan koltuklar fiyat bakımından her bütçeye hitap eder. Farklı renk ve tasarımlara göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir. Ahşap ve deri malzeme kullanılarak üretimi yapılan pedikür spakoltukları uzun yıllar boyu kullanım sunar. Neme karşı dayanıklılığı vardır. Kullanım ömrüne ve malzeme kalitesine uygun oranda fiyatlar belirlenir. Markaya, kaliteye, tasarıma ve ebatlara göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir.

Klasik pedikürden farklı olarak uygulanan bir işlem olduğu için özel koltuklar tercih edilir. Tüm malzemelerin depolama alanı da olan spa pedikür koltuğu indirimler sayesinde daha uyguna satın alınabilir. Markalar tarafından müşteriye özel uygulanan kampanyalar takip edilebilir. Kaliteli bir spa merkeziyle birlikte konforlu pedikür alanı oluşturmak isteyenlerin sahip olması gereken ürünlerdendir. Geniş fiyat aralığı arasından bütçeye uygun tasarım modelini SpaWorld firmasından satın alabilirsiniz.

Hemen Arayın!
× Whatsapp Destek Hattı